Aktualności

Pamiętaj o odblaskach gdy idziesz wieczorem lewym poboczem nieoświetlonej jezdni bez chodnika poza obszarem zabudowanym

Data publikacji 26.10.2023

Jak na razie w najbliższych prognozach pogody nie ma mowy o powrocie słonecznych dni, jesień pokazuje obecnie swoje gorsze oblicze w postaci deszczowych dni z wieczorno-porannymi mgłami. W takich warunkach piesi nie powinni zapominać o odblaskach.

Pochmurne, deszczowe i mgliste noce i dni to obecnie widok za naszymi oknami. To jedne z gorszych warunków atmosferycznych zarówno dla pieszych jak i kierujących autem czy rowerem. Podczas takiej aury powinniśmy zrobić wszystko aby poprawić swoje bezpieczeństwo gdy znajdujemy się na jezdni aby dotrzeć do celu podróży. Jeszcze tylko dwa dni i przestawimy czas na zimowy, wówczas dni będą jeszcze krótsze, jednak to nie sprawi, że będziemy mniej mobilni.

W związku z tym przypominamy pieszym o używaniu odblasków wieczorem gdy idą lewym poboczem nieoświetlonej jezdni poza obszarem zabudowanym. W ten sposób zwiększają swoje szanse na bezpieczne dotarcie do wyznaczonego celu. Rowerzyści poza obowiązkowym wyposażeniem w postaci oświetlenia roweru również mogą korzystać z kamizelek aby poprawić swoją widoczność na jezdni, taki odblask może uratować ich życie.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony