Aktualności

Małkińscy dzielnicowi z kolejną wizytą u seniorów

Data publikacji 26.10.2023

W tym tygodniu dzielnicowi z małkińskiego komisariatu kontynuowali spotkania z seniorami w ramach obchodzonego w minionym tygodniu Europejskiego Dnia Seniora.

Na początku tego tygodnia dzielnicowi z małkińskiego komisariatu odwiedzili seniorów w klubie Senior + w Małkini Górnej. Powodem wizyty był obchodzony w minionym tygodniu Europejski Dzień Seniora. Podczas spotkania policjanci rozmawiali o metodach działania oszustów, których ofiarami padają starsze osoby. Dodatkowo policjanci przypominali jak bezpiecznie poruszać się po jezdni będąc pieszym czy rowerzystą. Na zakończenie policjanci przekazali odblaski oraz ulotki informacyjne dostarczone przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Małkini Górnej.

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o rozmowy ze starszymi członkami rodziny o metodach oszustw stosowanych przez przestępców oraz nie przekazywać pieniędzy żadnym osobom podającym się za prokuratora czy policjanta. Policjant nigdy nie poprosi o przekazanie pieniędzy "kurierowi"/posłańcowi" w ramach prowadzonych działań wymierzonych przeciwko przestępcom.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej Znam#te numery.

zdj. Klub Senior + MG

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony