Aktualności

Planując wyjazd do lasu na grzyby, pamiętaj o parkowaniu auta tylko w wyznaczonych miejscach, ułatwi to później odnalezienie samochodu

Data publikacji 27.10.2023

W lasach trwa grzybobranie, w związku z tym apelujemy o parkowanie aut w wyznaczonych do tego miejscach. Ułatwi to później odnalezienie samochodu po kilkugodzinnym spacerze w poszukiwaniu grzybów.

Wczoraj przed południem dzielnicowy z gminy Zaręby Kościelne patrolował las pomiędzy Daniłowem a Nowa Złotorią. Tam spotkał starszego mężczyznę, który opowiedział policjantowi, że dziś rano przyjechał swoim samochodem na grzyby. Niestety od dwóch godzin próbował odnaleźć swoje auto jednak bez rezultatów. Mężczyzna dodał, że chwilę wcześniej widział samochód o tym samym kolorze i marce jadacy w kierunku Zarąb Kościelnych, podejrzewał, że mogło to być jego auto. Po chwili przyjechał syn mężczyzny i przekazał policjantowi, że jego ojciec mógł stracić orientację w lesie i zapomniał gdzie zostawił auto. Policjant pomógł w poszukiwaniu auta, przy jednej z leśnych dróg znalazł zaparkowane auto, w miejscu w którym pozostawił je kierowca. Dzielnicowy przypomniał synowi zagubionego kierowcy aby ten w przyszłości nie pozwałał ojcu na samotne wyprawy do lasu.

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego aby w celu uniknięcia tego typu stresujących sytuacji parkować auta w lesie wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. Przypominamy, że zabronione jest pozostawianie aut w innych miejscach np. przy leśnych drogach, które są drogami do wykorzystania gospodarczego. Po kilku godzinnym spacerze po lesie w poszukiwaniu grzybów łatwiej będzie trafić do zaparkowanego auta. Pamiętajmy, że w lesie bardzo łatwo stracić orientację szczególnie gdy praktycznie każda z leśnych dróg jest do siebie podobna. Na wyprawę do lasu nie wybierajmi się sami, jeżeli nie mamy towarzysza to warto chociaż zabrać telefon komórkowy aby w przypadku zgubienia się mieć możliwość nawiązania kontaktu z rodziną czy odpowiednimi służbami aby otrzymać niezbędną pomoc.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony