Aktualności

Wypadek drogowy w Rostkach Piotrowicach

Data publikacji 02.11.2023

Wczoraj po mimo sprzyjających warunków atmosferycznych doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 694 w Rostkach Piotrowicach, do szpitala przewieziono 4 osoby w tym dwójkę małych dzieci. Trwa ustalanie szczegółów zderzenia.

Pomimo sprzyjających wczoraj warunków atmosferycznych ( słoneczna aura, sucha nawierzchnia) po południu na drodze wojewódzkiej nr 694 w Rostkach Piotrowicach doszło do zderzenia dwóch osobówek audi i toyoty. Za kierownicą audi siedział trzeźwy 76-latek z powiatu ostrowskiego, natomiast toyotą kierował trzeźwy 35-latek również z powiatu ostrowskiego. W wyniku zderzenia do szpitala zostali przewiezieni karetką pogotowia obydwaj kierowcy oraz dwójka małych dzieci w wieku 3 i 5 lat podróżujących toyotą. Z uwagi na wykonywane na miejscu przez policjantów czynności, droga w tym miejscu była przez kilka godzin zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy drogami lokalnymi.

Dalsze cznności policjantów z małkińskiego komisariatu pozwolą ustalić przyczynę wypadku.

2 listopada - Dzień Zaduszny to również czas w którym na drogach i w pobliżu cmentarzy może panować większy ruch aut i osób planujących odwiedzić groby najbliższych. Pogoda sprzyja kierowcom, po miejscowych zamgleniach świeci słońce, dlatego ponownie apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę. Warto używać okularów przeciwsłonecznych aby podczas jazdy nie zostać oślepionym oraz zdjąć nogę z gazu by bezpiecznie wrócić do domu.

zdj. WRD

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony