Aktualności

Bezpieczne i świadome Koziki- spotkanie z dziećmi

Data publikacji 03.11.2023

W strukturach ostrowskiej komendy jest dwu osobowy Zespół ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, który wykorzystuje każdą okazję aby spotkać się z najmłodszymi i rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem policjantka odwiedziła uczniów SP w Kozikach.

Szkoła Podstawowa w Kozikach to kolejne placówka, którą na początku tego tygodnia odwiedziła mł.asp Emilia Podbielska. Podczas spotkania rozmawiała z najmłodszymi i nieco starszymi uczniami o zasadach bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze. Przypomniała też dlaczego należy korzystać z odblasków gdy spacerują wieczorem poza obszarem zabudowanym gdzie brakuje chodnika a droga jest nieoświetlona. Z uwagi na zbytnią ufność dzieci do obcych osób przekazała również podstawowe zasady bezpieczeństwie w kontakcie z nimi. Ze starszymi dziećmi dodatkowo rozmawiała o bezpieczeństwie w wirtualnym świecie. 

Najmłodsi bardzo szybko uczą się a potem naśladują zachowania podpatrzone u starszego rodzeństwa czy rodziców. W związku z tym apelujemy aby rozmawiać z dziećmi na temat prawidłowego zachowania zarówno w domu jak i poza nim m.in na drodze.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony