Aktualności

Jechali autem stanowczo za szybko przez obszar zabudowany, dlatego ostrowscy policjanci ruchu drogowego z Mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali im prawo jazdy na 3 miesiące

Data publikacji 06.11.2023

Kierowcy mający zbyt ciężką nogę szczególnie na terenie zabudowanym w przypadku kontroli drogowej muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami w postaci wysokiej kwoty mandatu, punktów karnych i utraty prawa jazdy na 3 miesiące.

Jazda autem przez obszar zabudowany z prędkością powyżej 100km/h stwarza poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na terenie zabudowanym kierowca musi liczyć się z tym, że może tam częściej spotkać m.in pieszego czy rowerzystę. Gdy kierujący jedzie z prędkością większą niż 100km/h nie będzie miał szans na bezpieczne i skuteczne zatrzymanie auta a wtedy nie trudno o nieszczęście.

Podczas minionego weekendu ostrowscy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali na 3 miesiące prawo jazdy dwóm kierowcom. W sobotę przed południem w Broku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. 34-latek z powiatu ostrowskiego jechał 105km/h przez obszar zabudowany. Kierujący został ukarany mandatem w kwocie 1500zł i 13 pkt karnymi.

Następnego dnia rano w Glinie policjanci zatrzymali kierującego vw. 29-latek z powiatu wysokomazowieckiego jechał przez teren zabudowany z prędkością 115km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2000zł i 14 pkt karnymi.

Ponadto obydwaj kierowcy stracili na 3 miesiące prawo jazdy.

Jeszcze raz apelujemy do kierowców o rozsądek "za kierownicą". Nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych kończących się śmiercią dla kierowcy lub m.in rowerzystów czy pieszych, więc warto zdjąć nogę z gazu aby nie skracać swojego i innych osób życia.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony