Aktualności

Ostrowscy dzielnicowi co poniedziałek patrolują targowisko miejskie aby zapobiegać kradzieżom kieszonkowym

Data publikacji 06.11.2023

Ostrowscy dzielnicowi co poniedziałek pełnią służbę na terenie miejskiego targowiska aby zapobiegać kradzieżom kieszonkowym. Jednak kupujący również powinni przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zakupów w zatłoczonych miejscach.

 

Tłum, pośpiech kupujących to idealne warunki do "pracy dla kieszonkowców". Co tydzień na miejskim targowisku przy ul. W Broniewskiego można spotkać tłumy kupujących i stoiska oferujące różnego rodzaju produkty. Niestety są to idealne warunki "do pracy dla kieszonkowców". Ostrowscy dzielnicowi co tydzień pełnią służbę na miejskim targowisku aby zapobiegać kradzieżom kieszonkowym portfeli z pieniędzmi i dokumentami. Niestety łupem przestępców padają głównie starsze osoby, które przychodząc na zakupy zabierają ze sobą większą niż potrzebują kwotę pieniędzy wraz z dokumentami. Zajęci zakupami nie zwracają większej uwagi na swoje torebki ( dot. to kobiet) lub trzymają portfele w miejscach łatwo dostępnych np w tylnej kieszeni spodni. W takich warunkach przestępcy mają ułatwioną pracę.
 
W związku z powyższym apelujemy do mieszkańców o ostrożność podczas zakupów na miejskim targowisku:
- aby uniknąć przykrych sytuacji, warto zabrać tylko taką kwotę pieniędzy, która będzie niezbędna podczas zakupów. Jeżeli nie planujesz tego dnia wizyty w urzędzie, nie bierz dokumentów np. dowodu osobistego. Podczas zakupów na rynku nie będzie Ci potrzebny.
- trzymaj pieniądze w wewnętrznej kieszeni np kurtki a nie w portfelu w tylnej kieszeni, w ten sposób będziesz miał większą kontrolę nad nimi,
- robiąc zakupy trzymaj torebkę przed sobą aby zawsze mieć ją w zasięgu wzroku.

 

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony