Aktualności

Chciał dać policjantom łapówkę, by Ci nie zgłaszali, że ma narkotyki

Data publikacji 07.11.2023

Ostrowscy policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę, u którego znaleźli marihuanę. Ten w zamian za wypuszczenie go bez konsekwencji prawnych zaproponował "łapówkę". Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających i złożenia propozycji wręczenia korzyści majątkowej.

W niedzielne popołudnie (5.11) ostrowscy policjanci z wydziału prewencji patrolowali teren miasta. Na ul. Okrzei uwagę policjantów przykuł młody mężczyzna. Podczas legitymowania 24-latka, sprawdzili jego saszetkę, w której znaleźli marihuanę. Mężczyzna prosił policjantów o „przymknięcie na to oczu”, gdyż miał już wcześniej podobną sytuację z narkotykami i obawiał się konsekwencji prawnych. Gdy to nie pomogło 24-latek zaproponował policjantom łapówkę w zamian za zakończenie interwencji bez konsekwencji. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do ostrowskiej komendy. Badanie testerem potwierdziło, że susz jest marihuaną.

Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego 24-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz złożenia obietnicy wręczenia korzyści majątkowej.

Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony