Aktualności

Umieszczając ogłoszenie na portalu o sprzedaży nie otwieraj żadnych linków przesłanych przez obce osoby zainteresowane kupnem, narażasz się na stratę pieniędzy

Data publikacji 08.11.2023

Nierozważne otwieranie linków przesłanych przez obce osoby może skończyć się stratą większych kwot pieniędzy. Taka przykra sytuacja przytrafiła się 24-latce z powiatu ostrowskiego.

Tego typu oszustwa zawsze wyglądają tak samo. Do osoby, która zamieściła ogłoszenie o sprzedaży np. odzieży odzywa się potencjalny klient. Następnie przesyła link umożliwiający odebranie pieniędzy za rzecz. W tym momencie "sprzedawca" instaluje na swoim telefonie aplikację dzięki której przestępcy otrzymują łatwy dostęp do m.in rachunku bankowego i bez problemu wypłacają z niego pieniądze. Taka sytuacja prztrafiła się 24-latce z powiatu ostrowskiego. Kobieta zamiast zarobić na sprzedaży sukienki straciła ponad 3 tyś zł. Sprawę prowadzą ostrowscy policjanci z pionu kryminalnego.

Ponownie zwracamy się do mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność podczas internetowych sprzedaży. Podstawowy błąd jaki popełniają to otwieranie linków przesłanych przez obce im osoby. Otwierając taki link instalują program dzięki któremu przestępcy otrzymują dostęp do aplikacji zainstalowanych np. na telefonie.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony