Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą przed sądem za ich nieodpowiedzialne postępowanie

Data publikacji 08.11.2023

Osoby, które decydują się na kierowanie autem po wypiciu alkoholu, powinny liczyć się z surowymi konsekwencjami prawnymi.

W poniedziałek popołudniu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację, że na drodze między Ostrowią Mazowiecką a Czyżewem kierowca pod wpływem alkoholu wjechał vw do rowu. Na miejsce tj. do Ugniewa na ul. Mazowiecką najpierw pojechali policjanci z wydziału prewencji zauważyli auto stojące na poboczu, obok był kierujący pod widocznym działaniem alkoholu. Następnie czynności na miejscu wykonywali policjanci z ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 44-latek z powiatu ostrowskiego kierował autem w stanie nietrzeźwości. Badanie w ostrowskiej komendzie wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy.

Natomiast wczoraj przed północą na ul. Parkowej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego fordem. 24-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy.

Obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony