Aktualności

Osoby naruszające nietykalność cielesną i znieważające policjantów podczas interwencji nie są bezkarne

Data publikacji 09.11.2023

Ostrowscy policjanci w ciągu doby przeprowadzają od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu różnego rodzaju interwencji. Niestety większość dotyczy osób nietrzeźwych i agresywnych. Wtedy nierzadko dochodzi do naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz ich znieważenia, sprawcy tych przestępstw nie są bezkarni.

W drugiej połowie września tego roku małkińscy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o nietrzeźwym kierowcy bmw jeżdżącym w Orle. Policjanci na miejscu zatrzymali kierującego autem 28-latka z powiatu ostrowskiego. W trakcie zatrzymania mężczyzna używał słów wulgarnych wobec policjantów, ponadto naruszył ich nietykalność cielesną. 28-latek przed zatrzymaniem w policyjnym areszcie został zbadany na stan trzeźwości, miał ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty w związku z popełnionymi przestępstwami.

Pod koniec października zapadł wyrok w jego sprawie. 28-latek został skazany za 4 przestępstwa: dwa dotyczyły kierowania autem w stanie nietrzeźwości ( to nie był pierwszy raz gdy kierował autem w stanie nietrzeźwości, za to samo przestępstwo został zatrzymany w sierpniu tego roku) oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów podczas jego zatrzymania.

Wyrokiem sądu 28-latek ma 6 letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, ponadto poniesie surową karę finansową na łączną kwotę 19,5 tyś zł ( w tym 10 tyś zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz 1,5 tyś zł nawiązki na rzecz policjantów) dodatkowo zapłaci koszty procesu.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony