Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez ostrowskich policjantów

Data publikacji 12.11.2023

Ostrowscy policjanci z wydziału prewencji zakończyli jazdę nietrzeźwego kierowcy, mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

W czwartek po południu ostrowscy policjanci z wydziału prewencji otrzymali informację, że ul. Mieczkowskiego może jechać opel, którego kierowca jest pod wpływem alkoholu. Patrol zauważył samochód na ul. Partyzantów, tam też zatrzymał kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 54-latek z powiatu ostrowskiego. Przeprowadzone badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. W związku z powyższym policjanci zatrzymali elektronicznie 54-latkowi prawo jazdy. Sprawa będzie miał swój finał w sądzie.

Kierowcy decydujący się na prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Za popełnione przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii oraz wpłata od 5 tyś do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony