Aktualności

Wypadek drogowy z udziałem pieszej

Data publikacji 12.11.2023

Ostrowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. W.Sikorskiego z udziałem kierującego autem i pieszej. Z uwagi na obrażenia do szpitala przewieziono pieszą.

W sobotę wczesnym rankiem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku a ul. W.Sikorskiego. Na miejscu policjanci ustalil, że kierujący audi 55-latek z powiatu ostrowskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych potracił przechodzącą kobietę. 67-latka z powiatu ostrowskiego została przewieziona do szpitala na badania, obydwoje uczesnticy wypadku byli trzeźwi. Dalsze czynności ostrowskich policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności wypadku.

Z uwagi na zmieniające się warunki atmosferyczne w postaci opadów deszczu apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców o zachowanie ostrożności szczególnie na przejściach dla pieszych. Niestety w sytuacji zderzenia pieszy kontra samochód to ten pierwszy odniesie najpoważniejsze obrażenia, dlatego nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że pieszy nie ma takich rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo jak kierowca w aucie w postaci chociażby pasów, poduszek powietrznych czy samej konstrukcji auta.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony