Aktualności

Nie uwierzył w historię o włamaniu na jego rachunek bankowy

Data publikacji 13.11.2023

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego nie uwierzył w telefon od "rzekomego pracownika banku" opowiadającego o włamaniu na rachunek bankowy, w ten sposób nie stracił pieniędzy.

W czwartek 31-latek z powiatu ostrowskiego odebrał w pracy telefon od osoby podającej się za pracownika banku w którym ma rachunek bankowy. Mężczyzna usłyszał, że bank odnotował włamanie na jego konto i transakcję przelewu z jego rachunku na kwotę 2600zł. Według rozmówcy na realizację oczekuje jeszcze kilka innych przelewów. W tej sprawie mężczyzna miał się jeszcze kontaktować następnego dnia. Przezorny 31-latek sprawdził stan swojego konta i nie znalazł tam żadnych nieprawidłowości.

Drodzy mieszkańcy powiatu ostrowskiego warto zastosować taktykę 31-latka i po odebraniu takiego telefonu sprawdzić stan swojego rachunku lub w miarę możliwości odwiedzić placówkę banku. Przestrzegamy przed wykonywaniem przelewów na inne rachunki zwłaszcza gdy rozmówca proponuje wpłacenie całej kwoty na inny poddany przez niego nr. Postępując w ten sposób możemy stracić wszystkie oszczędności.

asp. Marzena Laczkowsa

Powrót na górę strony