Aktualności

Wypadek drogowy w Smolechach

Data publikacji 15.11.2023

Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy wyjaśniają okoliczności poniedziałkowego wypadku drogowego w Smolechach.

W poniedziałek późnym popołudniem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w Smolechach. Na miejscu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego i kryminalnego. Wstępnie ustalili, że kierująca vw trzeźwa 18-latka z powiatu ostrowskiego na prostym odcinku nieoświetlonej drogi poza obszarem zabudowanym najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, nie mającego żadnych elementów odblaskowych. Z uwagi na obrażenia 43-latek z powiatu ostrowskiego został przewieziony do szpitala, tam też pobrano od niego krew do zbadania stanu trzeźwości.

Wszystkie okoliczności wypadku badane są przez policjantów wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy.

Apelujemy do pieszych o ostrożność gdy korzystają wieczorem z nieoświetlonego pobocza jezdni poza obszarem zabudowanym. W takiej sytuacji mają obowiązek posiadania elementów odblaskowych aby zwiększyć swoją widoczność. Niestety do tragedii często dochodzi gdy pieszy jest pod wpływem alkoholu i przewróci się na jezdnię w miejscu nieoświetlonym, wtedy kierowca może go zobaczyć dopiero w ostatniej chwili i nie ma szans na bezpieczne ominięcie.

 

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony