Aktualności

W chłodne noce i dni zwracajmy uwagę na osoby bezdomne, starsze i schorowane przebywające na zewnątrz

Data publikacji 16.11.2023

Ostrowscy i małkińscy policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, schorowane i starsze których zdrowie lub życie może być zagrożone z uwagi na niską temperaturę panującą na zewnątrz, jednocześnie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o sygnalizowanie tego typu sytuacji aby nie doszło do tragedii.

Praktycznie do połowy listopada nie mogliśmy narzekać na temperaturę panującą na zewnątrz. Niestety z każdym dniem temperatura w ciągu dnia spada a w nocy mogą wystapić przymrozki. To trudny czas szczególnie dla osób bezdomnych, schorowanych i samotnych, których zdrowie i życie może być zagrożone gdy przebywają na zewnątrz. Ostrowscy i małkińscy policjanci co roku gdy temperatura na zewnątrz spada sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby będące w trudnej sytuacji życiowej. Każda z tych osób jeżeli tylko wyrazi zgodę otrzyma niezbędną pomoc od odpowiednich instytucji.

Jednocześnie zwracamy się z apelem do mieszkańców powiatu ostrowskiego o reakcję wobec takich osób aby nie doszło do tragedii. Interwencję można zgłaszać poprzez nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel 47 704 42 00.

zdj. poglądowe

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony