Aktualności

Ostrowski policjant wraz ze swoim czworonożnym kompanem pełni służbę przy granicy z Białorusią

Data publikacji 16.11.2023

Ostrowski policjant - przewodnik z psem drugi tydzień pełni służbę na terenie powiatu hajnowskiego w miejscowościach przy granicy z Białorusią. Wraz ze swoim czworonożnym kompanem wspomaga inne służby m.in. straż graniczną i wojsko, razem dbają o bezpieczeństwo granic naszego kraju.

Służba policjanta nie zawsze kończy się wraz z granicą powiatu obejmującego teren danej komendy. W wyjątkowych sytuacjach policjanci są oddelegowani do wykonywania swoich obowiązków nawet kilkaset km dalej np. podczas zabezpieczania ważnych wydarzeń sportowych. W związku z poważną sytuacją związaną z nielegalnym przekraczaniem granicy polsko-białoruskiej na służbę w tym rejonie został oddelegowany ostrowski policjant/przewodnik mł. asp. Sylwester Wyrzykowski ze swoim czworonożnym kompanem. Policjant pełni służbę zarówno w porze dziennej jak i nocnej wspomagając inne służby m.in. straż graniczną i wojsko w ochronie polskich granic.

To nie pierwsza sytuacja gdy ostrowscy policjanci są zaangażowani w dbanie o bezpieczeństwo polskich granic. Na przełomie 2021/2022 roku w systemie rotacyjnym służbę w przygranicznych miejscowościach pełnili też policjanci z ruchu drogowego. Wówczas ich zadaniem było przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo na drodze ze szczególną uwagą na legalność pobytu osób podróżujących autem oraz przewożonych przez nich bagaży.

zdj. archiwum S.W

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony