Aktualności

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela

Data publikacji 17.11.2023

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, niestety właściciele nie zawsze pamiętają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Postępując w ten sposób narażają zdrowie a nawet życie swojego pupila.

W środę po południu dyżurny ostrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o kolizji auta z psem w Helenowie. Na miejsce pojechali policjanci z ruchu drogowego i ustalili, że 56-latkowi z powiatu wysokomazowieckiego kierującemu kią tuż pod auto wybiegł pies. Kierowca mimo szczerych chęci nie miał możliwości uniknięcia zderzenia z czworonogiem. Kierowca był trzeźwy, nic mu się nie stało, niestety pies nie przeżył. Policjanci ustalili właścicielkę psa, 69-latka z powiatu ostrowskiego została ukarana mandatem za niewłaściwą opiekę nad zwierzęciem.

W związku z tym zdarzeniem ponownie apelujemy do właścicieli psów o odpowiednią opiekę nad pupilami. Ogrodzone podwórko z zamkniętymi bramami to podstawa aby pies nie biegał swobodnie na jezdni bez nadzoru właściciela. Gdy dojdzie do kolizji auta z psem sytuacja może skończyć się źle zarówno dla kierowcy jak i psa. Ponadto w przypadku uszkodzenia samochodu kierowca może żądać od właściciela psa zwrotu kosztów naprawy auta.

zdj. poglądowe

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony