Aktualności

Próba oszustwa na informację o zaciągniętym kredycie

Data publikacji 17.11.2023

Przypominamy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności podczas rozmowy telefonicznej z obcymi osobami. Przez telefon nie zweryfikujemy tożsamości oraz wiarygodności takiej osoby, więc nie działajmy po wpływem emocji.

W środę po południu 57-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego poinoformowała dyżurnego ostrowskiej komendy o odebraniu dwóch "dziwnych" telefonów. Po południu na jej tel komórkowy zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika jednego z banku. Podczas dalszej rozmowy kobieta zaczęła pytać o szczegóły związane z wnioskiem o kredyt na kwotę 50 tyś zł, którego nie skladała 57-latka. Kobieta zachowała ostrożność i nie podała żadnych swoich danych. Po chwili 57-latka odebrała kolejny telefon tym razem od mężczyzny, przedstawiającego się jako pracownik innego banku. Ten z kolei poinformował ją, że sytację ze złożonym wnioskiem o kredyt przekażą Policji, na tym rozmowa zakończyła się. 57-latka nie poniosła żadnych strat.

Apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach telefoniczny z nieznanymi osobami. Przez telefon nie ma możliwości sprawdzenia tożsamości oraz wiarygodności rozmówcy. Każdą taką sytuację należy wyjaśniać w placówce swojego banku. Absolutnie nigdy nie nalezy podawać swoich danych osobowych przez telefon, sprawcy mogą je wykorzystać w procederze przestępczym.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony