Aktualności

Wypadek z udziałem 9-letniej pieszej

Data publikacji 23.11.2023

Apelujemy zarówno do kierowców aut jak i pieszych o zachowanie ostrożności na przejściach dla pieszych zwłaszcza teraz gdy z uwagi na występujące opady śniegu pogorszyły się warunki drogowe.

Wczoraj przed południem dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu na ul. Widnichowskiej w Ostrowi Mazowieckiej 9-letniej dziewczynki. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego i ustalili, że trzeźwy 86-latek z powiatu ostrowskiego kierując vw potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 9-letnią dziewczynkę. Dziecko z powiatu ostrowskiego zostało przewiezione do warszawskiego szpitala na badania. Policjanci pracując na miejscu przygotowali dokumentację, która przyczyni się do wyjaśnienia okoliczności wypadku.

Apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców aut o zachowanie ostrożności na jezdni zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Obecnie warunki drogowe ulegają pogorszeniu z uwagi na występujące opady śniegu przechodzącego w deszcz, z tego powodu nawierzchnia jezdni jest śliska i droga hamowania znacząco wydłuża się, dlatego pamiętajmy, że nie jestesmy sami na drodze.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony