Aktualności

W dobrej wierze chciał pomóc koledze, niestety padł ofiarą oszustów i stracił kilkaset złotych

Data publikacji 12.12.2023

Oszuści ponownie wykorzystali konto użytkownika portalu społecznościowego do przestępstwa polegającego na wysyłaniu prośby o przesłanie kodu dzięki któremu można dokonywać płatności mobilnych. Jeden z jego znajomych chciał pomóc i przesłał kod, stracił kilkaset złotych.

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że jakiś czas temu stracił dostęp do konta na portalu społecznościowym i e-maila. Jak się później okazało, to przestępcy przejęli konta i w jego imieniu wysłali prośby do znajomych o pomoc finansową. Przestępcy prosili o przesłanie kodów do systemu płatności mobilnych. Niestety jeden ze znajomych uwierzył i przesłał taki kod, w ten sposób stracił kilkaset złotych.

To ostatnio najczęstszy rodzaj oszustw jakie prowadzą ostrowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Sprawcy pokonują zabezpieczenia kont na portalach społecznościowych i piszą w imieniu właściciela. Niestety tym razem przestępcy osiągnęli swój cel, jeden z odbiorców wiadomości przesłał kod i stracił pieniądze. W związku z powyższym apelujemy aby w przypadku otrzymania w/w wiadomości od znajomego czy osoby bliskiej zweryfikować to i absolutnie nie przekazywać kodów. Warto zadzwonić do tej osoby i zapytać czy faktycznie przesłała taką prośbę. Wówczas unikniemy utraty pieniędzy.

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony