Aktualności

Wykroczenia w oku urządzenia monitorującego ICam

Ostrowscy policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania skierowane na bezpieczeństwo pieszych wykorzystując do tego urządzenie monitorujące ICam.

Wczoraj ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszem Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu prowadzili na terenie miasta działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych określanych mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W tym celu korzystali z mobilnego urządzenia monitorującego ICam.

Kamery znajdowały się na ul. Lubiejewskiej w pobliżu przejścia dla pieszych, gdzie występuje wzmożony ruch aut zarówno osobowych jak i ciężarowych i często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji powodowanych zarówno przez kierujących jak i pieszych.

W sytuacji zarejestrowania przez urządzenie wykroczenia popełnionego przez kierującego czy też pieszego interweniowali policjanci.

Warto wspomnieć, że obecnie za wykroczenie popełnione przez kierowcę wobec pieszego grozi grzywna aż 1500zł i 15 pkt karnych.

Ponownie apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu m.in. przejść dla pieszych oraz ścieżek rowerowych. Niestety w spotkaniu pieszy/rowerzysta kontra kierowca auta niestety to Ci pierwsi odniosą najpoważniejsze obrażenia dlatego określani są mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Autor: asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony