Oszuści metodą na policjanta nadal próbują oszukać seniorów - Aktualności - KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści metodą na policjanta nadal próbują oszukać seniorów

Oszuści podający się za policjanta nadal próbują oszukać ostrowskich seniorów. Apelujemy do starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność i natychmiastowe powiadomienie Dyżurnego KPP w Ostrowi Mazowieckiej o takich próbach.

Wczoraj do 71-letniej mieszkanki Ostrowi Mazowieckiej zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Poinformował seniorkę, że na terenie miasta działa grupa hakerów która współpracując ze skorumpowanymi pracownikami banków nielegalnie wypłacają pieniądze. Fałszywy funkcjonariusz prosił aby nie rozłączając się wybrać nr 997, wówczas do rozmowy włączył się drugi mężczyzna podający się za funkcjonariusza. 71-latka przekazała słuchawkę mężowi który podczas rozmowy usłyszał, że Policja zablokuje na 48 godzin konto bankowe seniora aby hakerzy nie mogli się na nie włamać. Zastrzegł aby nie informować o tej rozmowie policjantów z KPP w Ostrowi Mazowieckiej a za współpracę zostanie wypłacona nagroda. Wczoraj takich telefonów odebrało jeszcze kilku mieszkańców powiatu ostrowskiego.

 

Jeszcze raz apelujemy do starszych mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej o ostrożność. Pamiętajmy, że policjanci nigdy przez telefon nie informują o swoich działaniach przeciwko przestępcom. Funkcjonariusze nie proszą o przekazywanie informacji o stanie konta ani podawania jego nr, tymbardziej wypłacaniu i przekazywaniu pieniędzy. W każdym tego typu przypadku należy jak najszybciej zakończyć rozmowę, prawidłowo rozłączając się następnie zadzwonić do Dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr 997 lub 29 746 92 00 i poinformować o zdarzeniu.

 

 

st.sierż. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony