Aktualności

Kierując autem na "podwójnym gazie" dużo ryzykujesz dlatego sprawdź swój stan trzeźwości w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 17.12.2023

W recepcji ostrowskiej komendy całodobowo dostępny jest Promiler do bezpłatnego badania stanu trzeźwości kierowców. Niestety to właśnie Ci uczestnicy ruchu drogowego są sprawcami śmiertelnych wypadków drogowych, dlatego nie warto ryzykować.

Jeśli jesteś odpowiedzialnym kierowcą i nie jest Ci obojętne własne zdrowie/życie oraz dobro rodziny i masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, możesz bezpłatnie zbadać się w recepcji ostrowskiej komendy. Wystarczy chwila i będziesz wiedział, czy bez konsekwencji możesz usiąść za kierownicą auta.

Jeżeli dzień wcześniej piłeś alkohol i planujesz kierować autem a nie wiesz czy już jesteś trzeźwy, możesz to bezpłatnie zweryfikować w recepcji ostrowskiej komendy. Jedna zła decyzja może wpłynąć na Twoje życie i rodziny oraz innych osób, które przypadkiem spotkasz na swojej drodze. Jeżeli dzień po nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości, nie ryzykuj przyjdź i zbadaj się na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i zyskasz pewność czy możesz kierować autem.

Kierując autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) popełniasz przestępstwo za które grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii na minimum 3 lata oraz wpłata od 5 tyś do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony