Aktualności

Wypadek na drodze S-8, za kierownicą nietrzeźwy mieszkaniec powiatu wyszkowskiego

Data publikacji 19.12.2023

Ostrowscy policjanci wydziału kryminalnego będą wyjaśniać okoliczności wypadku do którego doszło w piątkowy wieczór na drodze S-8 na obwodnicy miasta.

W piątek wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze s -8 na obwodnicy miasta. Na miejscu pracowali ostrowscy policjanci, którzy ustalili, że kierujący vw 19-latek z powiatu wyszkowskiego podczas zmiany pasa ruchu uderzył w bmw za kierownicą, którego siedział 40-letni obywatel Chorwacji zamieszkały na terenie Niemiec. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 19-latka ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie, natomiast kierowca bmw był trzeźwy. Z 19-latkiem podróżowała 24-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego, kierowca vw wraz z pasażerką zostali przewiezieni do szpitala na badania.

Dalsze czynności policjantów wyjaśnią wszystkie okoliczności wypadku.

Pasażerowie decydujący się na podróż autem z nietrzeźwym kierowcą świadomie narażają swoje zdrowie a nawet życie. Taka podróż może mieć tragiczne skutki, dlatego apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i nie wsiadanie do auta z nietrzeźwym kierującym. Jeżeli kierowca nie chce zrezygnować z jazdy należy zabrać mu kluczyki a jeżeli to się nie uda powiadomić dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel 47 704 42 00 lub 112. Jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony