Aktualności

Poszukiwany przez zambrowski sąd próbował bezskutecznie uciec małkińskim policjantom, dodatkowo miał przy sobie narkotyki

Data publikacji 20.12.2023

Małkińscy policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez zambrowski sąd, ponadto mężczyzna miał przy sobie narkotyki.

Wczoraj wieczorem małkińscy policjanci patrolowali ul. Brokowską w Małkini Górnej. Tam zauważyli auto marki peugeot, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. W pewnym momencie podczas jazdy z auta od strony pasażera wysiadł mężczyzna i próbował uciec na pobliskie pola i sąsiadujący las. Policjanci pobiegli za nim, mężczyzna został zatrzymany po około kilometrze w lesie. Podczas ucieczki mężczyzna wyrzucił paczkę po papierosach w których był susz roślinny koloru zielonego. Podczas sprawdzenia kieszeni w spodniach policjanci znaleźli również susz roślinny koloru zielonego. Policjanci sprawdzili dane osobowe 31-latka z powiatu ostrowskiego w systemie. Mężczyzna był poszukiwany przez zambrowski sąd w związku z orzeczoną karą pozbawienia wolności na okres 5 miesięcy. Za kierownicą auta siedział 27-latek z powiatu ostrowskiego, mężczyzna nie był notowany i nie miał przy sobie zabronionych prawem substancji i przedmiotów.
 
31-latek został przewieziony do ostrowskiej komendy, przeprowadzone tam badanie testerem wykazało, że była to marihuana.
Po przedstawieniu zarzutów dotyczących posiadania narkotyków, 31-latek został przewieziony do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy. Ponadto niebawem odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony