Aktualności

"Święta 2023" działania ostrowskich i małkińskich policjantów w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu

Data publikacji 22.12.2023

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który poświęcamy wyłącznie najbliższym osobom. W tych dniach nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu ostrowskiego będzie czuwała większa liczba policyjnych patroli.

Święta Bożego Narodzenia to dla policjantów wyjątkowy ale i też trudny czas w służbie. Niestety nie zawsze podczas świątecznych spotkań panuje miła i rodzinna atmosfera. Dochodzi do kłótni między bliskimi sobie osobami przy świątecznym stole, które "studzą" policjanci starając się pogodzić poróżnione osoby. W związku z tym od dziś aż do 7 stycznia ostrowscy i małkińscy policjanci prowadzą działania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu. Dlatego podczas tych świątecznych dni służbę będzie pełniła większa liczba policjantów z wydziału prewencji, ruchu drogowego a także pionu kryminalnego.

Aby nie doszło do tragedii na drodze z winy pijanego kierowcy, policjanci z ruchu drogowego będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Wobec takich nieodpowiedzialnych osób policjanci nie będą stosować żadnej taryfy ulgowej dlatego apelujemy o rozwagę i nie igranie z własnym życiem i innych.

W dniach 25 i 26 grudnia oraz 1 stycznia w godz. 8:00-22:00 będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 12 ton, policjanci będą egzekwować ten zakaz, z wyjątkiem autobusów oraz innych pojazdów wyłączonych z tego zakazu ( z uwagi na rodzaj przewożonego ładunku ).

Zawsze możemy zwrócić się bezpośrednio o pomoc do policjantów, których spotkamy na naszej drodze lub telefonicznie pod nr alarmowym 112 / dyżurnym ostrowskiej komendy 47 704 42 00.

Wszystkim mieszkańcom powiatu ostrowskiego oraz ich gościom życzymy bezpiecznych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia z dala od trosk powszedniego dnia.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony