Aktualności

Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował motorowerem, po zgłoszeniu został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

Data publikacji 22.12.2023

Ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie miał zaledwie 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. W takim stanie postanowił kierować motorowerem chociaż nie miał uprawnień, nie dojechał do celu podróży, przewrócił się i nie mógł kontynuować dalszej jazdy.

Wczoraj późnym popołudniem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że w Ugniewie na ul. Mazowieckiej kierujący motorowerem jedzie od prawej do lewej strony jezdni. W pewnym momencie kierujący wywrócił się. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego i ustalili, że kierującym motorowerem peugeot był 21-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna został przewieziony do ostrowskiej komendy, przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Jest jeszcze jeden powód dla którego nie powinien kierować motorowerem, nie miał do tego uprawnień. 21-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Zanim postanowisz kierować pojazdem mechanicznym po wypiciu alkoholu zastanów się czy warto tak ryzykować. Kierując autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) popełniasz przestępstwo za które grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii na minimum 3 lata oraz wpłata od 5 tyś do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

 

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony