Aktualności

Pas awaryjny drogi S-8 to nie miejsce dla pieszego

Data publikacji 28.12.2023

Obywatel Litwy narażał swoje zdrowie a nawet życie idąc pasem awaryjnym drogi S-8 w stronę Wyszkowa. Policjanci uświadomili go, że nie jest to bezpieczne miejsce dla pieszych, pouczyli w jaki sposób może dalej kontynuować swoją pieszą podróż.

W środę (27.12)  po godz. 1 dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o mężczyźnie idącym pasem awaryjnym drogi S-8 w kierunku Wyszkowa. Na miejsce pojechali policjanci gdzie spotkali 39-letniego obywatela Litwy. Mężczyzna przekazał policjantom, że nie ma stałego miejsca zamieszkania, prowadzi wędrowniczy tryb życia i właśnie zmierza do Warszawy. Policjanci pouczyli 39-latka, że pas awaryjny nie jest przeznaczony dla pieszych, przekazali, że dalszą pieszą podróż może kontynuować drogą serwisową S-8.

Ponownie przypominamy, że pas awaryjny drogi ekspresowej S-8 nie jest przeznaczony dla pieszych. Jest on wykorzystywany m.in przez służby podczas dojazdu na miejsce wypadku lub pomocy drogowej w przypadku awarii auta. Pamiętajmy, że na drodze ekspresowej auta poruszają się z prędkością do 120km/h więc pas awaryjny nie jest absolutnie miejscem dla pieszych.

 

asp. Marzena Laczkowska/KPP w Ostrów Maz. 

Powrót na górę strony