Aktualności

Zanim wybierzesz się na szmpańską zabawę sylwestrową zaplanuj bezpieczny powrót do domu

Data publikacji 29.12.2023

W niedzielę o północy będziemy witać Nowy 2024 Rok. Ostrowscy policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz wydziału kryminalnego będą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu m.in podczas odbywającej się w plenerze miejskiej zabawy sylwestrowej oraz nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych na drogach.

Trwają przygotowania do sylwestra a już w niedzielę o północy przywitamy Nowy 2024 Rok. Planując zabawę sylwestrową na hucznym balu czy prywatce u znajomych zaplanujmy bezpiecznym powrót do domu. Alkohol wypity w dużych ilościach podczas szmpańskiej zabawy „szybko rozgrzewa” dlatego reagujmy gdy zauważymy osoby śpiące na ławce w parku czy przy wejściu do klatki schodowej.

Po zakończonej imprezie niezapominajmy o znajomych, którzy bawili się z nami. Zadbajmy o ich powrót do domu zamawiając np.Taxi, sprawdźmy też czy bezpiecznie dotarli do domu.

Piesi powinni pamiętać o obowiązkowych odblaskach gdy będą wracać w nocy nieoświetlonym prawym poboczem jezdni poza obszarem zabudowanym.

Po „szampańskiej” imprezie dla własnego bezpieczeństwa i innych osób zostawmy auto na parkingu. Kierowanie autem po wypiciu alkoholu może nas kosztować utratę zdrowia a nawet życia oraz poważne konsekwencje prawne. Nie bądźmy obojętni gdy zauważymy osobę nietrzeźwą wsiadającą do auta i próbującą odjechać. Jeżeli konwersacja nie przekona takiej osoby spróbujmy odebrać jej kluczyki. Jeżeli i to nam się nie uda zadzwońmy do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel 47 704 42 00 lub na nr alarmowy 112. Jednym telefonem możemy zapobiec tragedii na drodze.

Wszystkim mieszkańcom powiatu ostrowskiego życzymy udanej zabawy sylwestrowej i bezpiecznego powrotu do domu.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony