Aktualności

Podsumowanie Świąt Bożego Narodzenia w powiecie ostrowskim

Data publikacji 29.12.2023

O Świętach Bożego Narodzenia możemy już mówić w czasie przeszłym, w tym roku minęły bezpiecznie na drogach powiatu ostrowskiego.

Święta, święta.... i po świętach. Jak co roku w okresie świątecznym na drogach powiatu ostrowskiego pracowała większa liczba policjantów prewencji, kryminalnego i ruchu drogowego. Wigilia i dwa dni Świąt Bożego Narodzenia na drogach powiatu ostrowskiego minęły bezpiecznie, odnotowaliśmy jedynie 3 zdarzenia drogowe, ponadto zatrzymaliśmy nietrzeźwego kierującego z dwoma sądowymi zakazami oraz mężczyznę kierującego autem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Na brak zajęcia nie narzekali policjanci wydziału prewencji podczas 3 świątecznych dni interweniowali ponad 50 razy, zatrzymali też 3 osoby, które miały przy sobie narkotyki.

W nocy z niedzieli na poniedziałek kierownik posterunku w Nurze podczas patrolu miasta zauważył forda, którego styl jazdy wzbudził u niego podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej, 43-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wykazało u niego ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo miał aż dwa zakazy kierowania pojazdami wydane przez piski i wysokomazowiecki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa: kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz "złamania sądowych zakazów".

W świąteczny poniedziałek póżnym wieczorem małkińscy policjanci zatrzymali w Nurze na ul. Małkińskiej do kontroli drogowej kierującego chevroletem. 28-letni obywatel Uzbekistanu mieszkający na terenie powiatu wysokomazowieckiego kierował autem pomimo wydanej decyzji przez Starostę o cofnięciu uprawnień.

Tego samego dnia  ostrowscy policjanci zatrzymali 3 młodych mężczyzn u których znaleźli narkotyki. Późnym popołudniem na ul. G.Roweckiego policjanci znaleźli u 17-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego marihuanę. Tego samego dnia po godz. 21:00 policjanci zatrzymali 29-latka, który miał mefedron a przed północą na ul. Bąkówka został zatrzymany 26-latek, który również miał mefedron. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, po skompletowaniu dokumentacji usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony