Aktualności

Przed wyjazdem na krótki wypoczynek związany z Sylwestrem i obchodami Nowego Roku, zabezpiecz dom/mieszkanie przed wizytą nieproszonych gości

Data publikacji 29.12.2023

Wyjeżdżając na długi weekend sylwestrowo-noworoczny zabezpiecz mieszkanie/dom przed wizytą nieproszonych gości, aby po powrocie nie spotkała Cię przykra niespodzianka.

Zbliżający się dłuższy weekend z uwagi na obchodzony w poniedziałek Nowy Rok, sprawił, że część osób zdecyduje się na wyjazd na krótki wypoczynek. Warto wówczas zabezpieczyć mieszkanie/dom przed wizytą nieproszonych gości, którzy nie świętują i wykorzystają każdą okazję do osiągnięcia swojego celu. Zamknięte okna i drzwi do domu oraz innych pomieszczeń np, piwnicy czy garażu przez który można wejść do wnętrza budynku to podstawa. Poprośmy również sąsiadów/znajomych/ bliskich aby podczas dłuższej nieobecności zwracali uwagę na osoby/auta kręcące się bez celu w pobliżu domu/bloku. Czujny sąsiad potrafi skutecznie odstraszyć sprawców gdy zainteresuje się ich obecnością. W przypadku wystąpienia takiej niepokojącej sytuacji prosimy o kontakt bezpośredni z dyżurnym ostrowskiej komendy pod nr tel. 47 704 42 00, na miejsce zostanie skierowany patrol, który wyjaśni obecność obcych osób/aut.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony