Aktualności

Dzień po szampańskiej zabawie sylwestrowej nie ryzykuj wsiadając za kierownicę auta, sprawdź stan trzeźwości w ostrowskiej komendzie

Data publikacji 01.01.2024

W recepcji ostrowskiej komendy całodobowo i bezpłatnie dostępny jest Promiler do badania stanu trzeźwości kierowców. To właśnie głównie te osoby są sprawcami śmiertelnych wypadków drogowych, dlatego nie warto ryzykować.

Dzień po hucznej zabawie sylwestrowej może wystąpić sytuacja gdy będziesz musiał wsiąść za kierownicę auta. Jednak jeśli jesteś odpowiedzialnym kierowcą i nie jest Ci obojętne własne zdrowie/życie oraz dobro rodziny i masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, możesz bezpłatnie zbadać się w recepcji ostrowskiej komendy. Wystarczy chwila i będziesz wiedział, czy bez konsekwencji możesz usiąść za kierownicą auta.

Jedna zła decyzja może wpłynąć na Twoje życie i rodziny oraz innych osób, które przypadkowo spotkasz na swojej drodze. Jeżeli w dzień po zabawie sylwestrowej nie będziesz pewny swojego stanu trzeźwości, nie ryzykuj, przyjdź i zbadaj się bezpłatnie na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i zyskasz pewność czy możesz kierować autem.

Kierując autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) popełniasz przestępstwo za które grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii na minimum 3 lata oraz wpłata od 5 tyś do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony