Aktualności

Podsumowanie Sylwestra i Nowego Roku na drogach powiatu ostrowskiego

Data publikacji 02.01.2024

W świąteczny weekend czyli od soboty do poniedziałku na drogach powiatu ostrowskiego pracowała większa liczba ostrowskich i małkińskich policjantów z uwagi na Sylwestra i Nowy Rok.

O 2023 roku mówimy już w czasie przeszłym. W miniony dłuższy weekend związany z Sylwestrem i Nowym Rokiem na drogach powiatu ostrowskiego pracowała większa liczba policjantów ruchu drogowego, prewencji i wydziału kryminalnego. Na drogach ten świąteczny czas minął bezpiecznie, odnotowaliśmy jedynie 3 kolizje. Poza tym policjanci głównie wydziału prewencji interweniowali w domach i na ulicach powiatu ostrowskiego 60 razy, główną przyczyną były wypity w nadmiernych ilościach alkohol.

Dodatkowo policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wczoraj po południu 54-latka z powiatu ostrowskiego, który kierował autem mając 0,28 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, przed Sądem odpowie za kierowanie autem po użyciu alkoholu.

Surowe konsekwencje poniesie 27-latek z powiatu ostrowskiego, który w sobotę rano kierował bmw mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w Podborzu stracił panowanie nad autem i zakończył jazdę na ogrodzeniu jednej z posesji. Nieodpowiedzialny kierowca również stracił prawo jazdy. Odpowie przed Sądem za popełnione przestępstwo prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości.

 

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony