Aktualności

Podsumowanie 2023 roku w Mazowieckiej Grupie SPEED, do której należą ostrowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego

Data publikacji 05.01.2024

Mazowiecka Grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni policjanci ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Policjanci kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej kierowcy łamią przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych.

Ostrowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy są częścią Mazowieckiej Grupy SPEED podsumowali ubiegły rok. Na terenie miasta i powiatu ostrowskiego policjanci skontrolowali 4343 pojazdy. Mundurowi ujawnili 3914 wykroczeń, z czego aż 3366 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości ( w 6 przypadkach wykroczenia dot. przekroczenia dopuszczalnej prędkości powyżej 50km/h na obszarze zabudowanym). Policjanci nałożyli na kierowców 3456 mandatów karnych, a w 78 przypadkach kontrola skończyła się skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie. Podczas minionego roku policjanci zatrzymali 21 praw jazdy, z czego 5 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Podczas kontroli drogowych w minionym roku policjanci zatrzymali 99 dowodów rejestracyjnych z czego 27 za zły stan techniczny pojazdu.
 
Podczas służby w 2023r. ostrowscy policjanci pracując w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców ( czyli w stanie powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie), zatrzymali 3 osoby, które zdecydowały się kierować autem pomimo cofnięciu uprawnień oraz 4 kierowców nie stosujących się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
 
Mazowiecka Grupa SPEED do której należą ostrowscy policjanci wydziału ruchu drogowego powstała po to, aby zwalczać agresywne i niebezpieczne dla innych użytkowników drogi zachowania kierowców. Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które kończą się tragicznie. W związku z tym apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego aby za każdym razem bezpiecznie wrócić do domu.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony