Aktualności

Spotkania z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych

Data publikacji 05.01.2024

Jak co roku przez rozpoczęciem ferii zimowych odwiedzamy uczniów zarówno szkół podstawowych jak i średnich aby rozmawiać o bezpieczeństwie.

W tym roku ferie zimowe rozpoczynają się wyjątkowo wcześnie bo już w drugiej połowie stycznia. W związku z tym ostrowscy policjanci zajmujący się profilaktyką i małkińscy dzielnicowi odwiedzali uczniów w szkołach już przed Świętami Bożego Narodzenia aby zdążyć dotrzeć do jak największej liczby dzieci i młodzieży. Po nowym roku kontynuujemy wizyty w szkołach.

Podczas spotkań rozmawiamy m.in o :

- bezpiecznych zabawach na śniegu (gdzie bezpiecznie jeździć na sankach/nartach czy łyżwach)

- zasadach ruchu drogowego pieszych i rowerzystów ( w tym przepisach dotyczących osób jeżdżących na hulajnogach elektrycznych, quadach, skuterach)

- sytuacjach w jakich należy używać nr alarmowego 112

- zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi osobami

- zachowaniu ostrożności w kontaktach z bezpańskimi zwierzętami

- w szkołach średnich ponadto poruszane są zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich oraz w sytuacji palenia papierosów, picia alkoholu oraz wprowadzenia od 1 stycznia tego roku zakazu sprzedaży napojów energetycznych osobom poniżej 18 roku życia.

Do tej pory odwiedziliśmy m.in SP nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Widnichowskiej oraz Szkoły Podstawowe  w Prostyni, Komorowie, Nagoszewie, Małkini Górnej, Kiełczewie, Brudkach Starych oraz Starym Lubotyniu, ZS CKR w Starym Lubiejewie. Spotkania będą kontynuowane w następnym tygodniu.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony