Aktualności

2,5 promila alkoholu w organizmie, w takim stanie kierował autem 31-latek, jego podróż zakończyli małkińscy policjanci

Data publikacji 05.01.2024

Mieszkaniec powiatu ostrowskiego wsiadł za kierownicę auta mając 2,5 promila alkoholu, jego podróż zakończyli policjanci z małkińskiego komisariatu.

Wczoraj przed południem małkińscy policjanci patrolowali gminę Zaręby Kościelne. W Kietlance zauważyli volvo, którego styl jazdy wzbudził u policjantów podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 31-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 31-latkowi prawo jazdy, sprawa będzie miała swój finał w sądzie.
 
Nietrzeźwi kierowcy to sprawcy poważnych wypadków drogowych często tych najtragiczniejszych. W związku z czym apelujemy aby w przypadku zauważenia kierowcy, który jest nietrzeźwy a próbuje odjechać autem o reakcję. W takiej sytuacji możemy spróbować zabrać kierującemu kluczyki a jeżeli to się nie uda, zadzwonić pod nr 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr 47 704 42 00. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony