Aktualności

Mroźne dni i noce, apel o reakcję wobec osób bezdomnych, schorowanych i starszych zagrożonych wychłodzeniem

Data publikacji 06.01.2024

Z uwagi na ujemne temperatury ostrowscy i małkińscy policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, starsze i schorowane zagrożone wychłodzeniem. Zwracamy się również z apelem o zgłaszanie sytuacji gdy zdrowie lub życie ludzkie będzie zagrożone z uwagi na niską temperaturę panującą na zewnątrz.

Wraz z początkiem stycznia z dnia na dzień spada temperatura zarówno w nocy jak i w dzień. Zima to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych, schorowanych i samotnych, których zdrowie i życie może być zagrożone gdy przebywają na zewnątrz. Ostrowscy i małkińscy policjanci co roku gdy temperatura na zewnątrz spada sprawdzają miejsca m.in pustostany gdzie mogą przebywać osoby będące w trudnej sytuacji życiowej. Każda z tych osób jeżeli tylko wyrazi zgodę otrzyma niezbędną pomoc od odpowiednich instytucji.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o reakcję wobec takich osób aby nie doszło do tragedii. Interwencję można zgłaszać poprzez nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel 47 704 42 00.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony