Aktualności

Bezpodstawnie zadzwonił na nr alarmowy 112, zgłaszając kradzież drzewa do której nie doszło

Data publikacji 08.01.2024

Znaczna część bezpodstawnych interwencji zgłaszana jest przez osoby będące pod wpływem alkoholu. Nie znaczy to jednak, że te osoby są bezkarne.

W sobotę po godz. 2:00 w nocy dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie z nr alarmowego 112 o kradzieży drzewa z lasu znajdującego się na terenie gminy Ostrów Mazowiecka. Mężczyzna twierdził, że widział całą sytuację przez okno. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci, był tam 50-latek pod widocznym działaniem alkoholu. Opowiedział policjantom, że przed ich przyjazdem widział czterech mężczyzn, którzy przyjechali konno i niedaleko jego posesji ukradli 6 metrów drzewa. W trakcie interwencji mężczyzna kilkukrotnie zmieniał wersję wydarzeń. Policjanci sprawdzili miejsce gdzie miało dojść do kradzieży, nie było tam żadnych śladów ( osób, końskich kopyt) potwierdzających jego słowa. Interwencja okazała się bezpodstawna, za co do odpowiedzialności zostanie pociągnięty 50-latek.

Większość bezpodstawnych interwencji zgłaszanych jest przez nietrzeźwych mieszkańców powiatu ostrowskiego. Nie jest to żadna okoliczność łagodząca, dlatego ponownie apelujemy o rozsądne korzystanie z nr alarmowwego 112. Gdy interwencja policjantów, ratowników medycznych czy strażaków okaże się bezpodstawna zgłaszający musi liczyć się z konsekwencjami.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony