Aktualności

Nowy radiowóz, klimatyzatory i materiały profilaktyczne dla ostrowskich policjantów, takie prezenty otrzymaliśmy w minionym roku

Data publikacji 09.01.2024

Nowy radiowóz, klimatyzatory i materiały profilaktyczne m.in to otrzymaliśmy w minionym roku. Ich zakup nie byłby możliwy bez wsparcia lokalnych samorządów.

Szybkie dotarcie na miejsce interwencji gdzie życie/zdrowie lub mienie ludzkie jest zagrożone nie jest możliwe bez odpowiedniego wyposażenia m.in w postaci radiowozu. Nie rzadko zdarza się, że policjanci w trakcie jednej zmiany służby przejeżdżają ponad 100km z jednego krańca powiatu na drugi co sprawia, że licznik "bije" i auta znaczniej szybciej zużywają się lub ulegają awarii. Ogromnym wsparciem w zakupie nowych radiowozów jest ich współfinansowanie przez lokalne samorządy. Wówczas Komenda Główna Policji finansuje 50% wartości zakupu auta a drugie tyle przekazują samorządy.

W minionym już 2023r. udało się dzięki przekazaniu pieniędzy przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Urzędy Gmin w Ostrowi Mazowieckiej, Wąsewie i Starym Lubotyniu zakupić auto marki Kia Sportage 1,6 z silnikiem benzynowym i automatyczną skrzynią biegów. Wartość auta to niemal 200 tyś zł. Radiowóz jest oznakowany i będzie wykorzystywany przez policjantów Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii w codziennej służbie. Natomiast toyota corolla z silnikiem hybrydowym, z której do tej pory korzystali ostrowscy profilaktycy trafiła w "ręce" policjantów ruchu drogowego.

Również w minionym roku dzięki przekazanym środkom finansowym przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej zakupiono i zamontowano 3 klimatyzatory w budynku komendy. Prowadząc działania profilaktyczne zarówno wśród dzieci jak i młodzieży jesteśmy niezmierni wdzięczni Starostwu za przekazanie w ramach programu "Razem Bezpieczniej" środków finansowych na zakup materiałów odblaskowych, które będą wykorzystywane podczas spotkań z mieszkańcami powiatu np. podczas pikników profilaktycznych.

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony