Aktualności

Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2023 roku na terenie powiatu ostrowskiego

Data publikacji 10.01.2024

W ubiegłym 2023roku mieszkańcy powiatu ostrowskiego korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mieli wpływ na swoje bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy poprawie bezpieczeństwa mieszkańców w ich najbliższym otoczeniu.

Każdy kto ma komputer/telefon z dostępem do internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od 1 stycznia 2023r. roku do 31 grudnia 2023r. mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 1390 zagrożeń z czego 249 stanowiło żart/pomyłkę,  26 zostało potwierdzonych, 526 wyeliminowanych, 518 nie potwierdzono, a 71 zostało przekazane do realizacji innym instytucjom.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były:

- przekraczanie dozwolonej prędkości - 463

- nieprawidłowe parkowanie - 198

- zła organizacja ruchu drogowego - 174

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 170

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 115

Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie wystarczy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

asp. Marzena Laczkowska

 

 

 

Powrót na górę strony