Aktualności

Zakup Iphone bez szczęśliwego zakończenia

Data publikacji 10.01.2024

Internetowe zakupy Iphone nie skończyły się pomyślnie dla mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna nie otrzymał telefonu a pieniądze "przepadły".

W nowym 2024 roku nie zmienił się sposób działania internetowych przestępców. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna na jednym z portali z ogłoszeniami znalazł ofertę sprzedaży Iphone za ponad 1700zł i postanowił go kupić. On wywiązał się z transakcji tzn za pomocą kodu do mobilnego systemu płatności przelał w/w kwotę. Nie zagwarantowało mu to otrzymania telefonu. Niestety nie otrzymał też zwrotu pieniędzy. Sprawę prowadzi małkiński komisariat.

Nowy rok a sposoby działania oszustów internetowych nie zmieniły się. W związku z tym apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność podczas różnego rodzaju zakupów internetowych. Wyjątkowo niska cena powinna wzbudzić podejrzenie i czujność. Niestety wówczas takie transakcje często kończą się stratą wpłaconej zaliczki a nawet całej kwoty i zerwaniem kontaktu ze strony sprzedawcy.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony