Aktualności

Przekroczył dopuszczalną prędkość na S-8 i miał cofnięte uprawnienia, został zatrzymany przez patrol SPEED

Data publikacji 12.01.2024

Niezbyt miło będzie wspominał wczorajszy poranek mieszkaniec województwa mazowieckiego. Mężczyzna kierując autem przekroczył dopuszczalną prędkość na drodze S-8 za co został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego do kontroli. Jak się później okazało miał też cofnięte uprawnienia.

Wczoraj rano ostrowscy policjanci ruchu drogowego będący częścią Mazowieckiej Grupy SPEED patrolowali drogę S-8. Na węźle Ostrów Mazowiecka przy ul. Różańskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. Powodem zatrzymania była nadmierna prędkość 175 km/h. W trakcie kontroli 45-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego sam się przyznał, że nie ma uprawnień. Natomiast policjanci w bazie danych znaleźli informację, że ma cofnięte uprawnienia. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości 45-latek został ukarany 1500zł mandatem i 13 pkt karnymi, natomiast za kierowanie autem pomimo cofniętych uprawnień odpowie przed sądem.

Wg art 180a Kodeksu Karnego - Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

asp. Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony