Aktualności

"Narkotyki i dopalacze zabijają" to temat spotkania z ostrowską młodzieżą

Data publikacji 11.01.2024

Ostrowscy policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii nieustanie prowadzą spotkania z młodzieżą na temat szkodliwości zażywania środków odurzających.

Narkotyki niszczą życie rodzinne i zawodowe. Są szczególnie niebezpieczne gdy zażywają je młode osoby, które niestety szybko sie od nich uzależniają. To powoduje, że młodzież popada w konflikty z prawem, niestety dochodzi do kradzieży, włamań oraz innych przestępstw dzięki którym młode osoby próbują zdobyć pieniądze na środki odurzające. W związku z tym ostrowscy policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii organizują spotkania z młodzieżą na temat szkodliwości zażywania narkotyków.

Tego typu spotkanie pt. " Narkotyki i dopalacze zabijają" odbyło się z uczniami klasy mundurowej ZS Nr 1 im. rtm. W. Pileckiego przy ul. Rubinkowskiego. Podczas spotkania odbył się seans filmu "Zdążyć" ukazujący skutki zażywania środków odurzających przez młodzież. Następnie uczniowie sami przygotowali hasła obrazujące negatywne skutki "brania" narkotyków.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony