Aktualności

Nietrzeźwy pasażer pociągu spędził noc w "ostrowskim areszcie"

Data publikacji 16.01.2024

Ostrowscy i małkińscy policjanci niejednokrotnie interweniują wobec osób nietrzeźwych, które z uwagi na swój stan i panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne przewożeni są do wytrzeźwienia do ostrowskiej komendy.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgloszenie, że w pociągu relacji Warszawa Wileńska - Małkinia jest nietrzeźwy pasażer. Gdy na dworzec PKP w Małkini Górnej dojechali policjanci z nurskiego posterunku ustalili, że 31-letni mieszkaniec woj.warmińsko-mazurskiego faktycznie jest w stanie upojenia alkoholowego ( 1,3 promila alkoholu w organizmie) , mężczyzna nie mógł utrzymać równowagi. Z uwagi na to i niską temperaturę panującą na zewnątrz, po badaniach lekarskich mężczyzna został przewieziony do ostrowskiej komendy. 31-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych gdzie trzeźwiał. Gdy już "doszedł " do siebie na wyjście otrzymał dokument zobowiązujący go do zapłaty za "nocleg" 160 zł.

Pomieszczenie dla osób zatrzymanych niejdnokrotnie służy jako miejsce dla osób nietrzeźwych, którymi np. najbliżsi nie chcą się zaopiekować z uwagi na ich stan. Wówczas każda taka wizyta "do wytrzeźwienia" kosztuje taką osobę 160zł.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony