Aktualności

"Kliknął "w przesłany link i stracił prawie 10 tyś zł

Data publikacji 17.01.2024

Obecnie niewiele jest osób nie korzystających z dobrodziejstw internetu. Niestety nie przekłada się do na świadomość na temat zagrożeń czyhających nie nierozważnych użytkowników wirtualnego świata.

Wczoraj po południu mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił internetowe oszustwo. 42-latek niestety otworzył link przesłany przez obcą osobę. W ten sposób zainstalował u siebie aplikację umożliwiającą przestępcom dostęp do jego rachunku bankowego. Sprawcy w dwóch przelewach wypłacili z rachunku prawie 10 tyś zł.

Nasze życie w coraz większym stopniu toczy się w wirtualnym świecie. Niestety nie zawsze pamiętamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa aby w pełni cieszyć się z dobrodziejstw internetu. Podstawą jest nie otwieranie ŻADNYCH linków przesłanych przez nieznane nam osoby. Taki link powinniśmy zweryfikować próbując wpisać nazwę w wyszukiwarkę. Otwierając każdy przesłany link narażamy się na instalację programów/aplikacji umożliwiającym przestępcom dostęp do zawartości telefonu/komputera.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony