Aktualności

Nietrzeźwy kierował autem, został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego

Data publikacji 22.01.2024

Jazdę nietrzeźwego kierowcy zakończyli ostrowscy policjanci z ruchu drogowego. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed Sądem.

W niedzielny poranek ostrowscy policjanci z ruchu drogowego patrolowali teren Komorowa. Tam na ul. Mazowieckiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 25-latkowi.

Nietrzeźwi kierowcy mogą doprowadzić do tragicznych wypadków drogowych. W związku z czym apelujemy aby w przypadku zauważenia kierowcy, który jest nietrzeźwy albo próbuje odjechać autem o reakcję. W takiej sytuacji możemy spróbować zabrać kierującemu kluczyki a jeżeli to się nie uda, zadzwonić pod nr 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr 47 704 42 00. W ten sposób możemy zapobiec tragedii na drodze.

Przypominamy również, że kierując autem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie) popełniasz przestępstwo za które grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania autem jednej lub wszystkich kategorii na minimum 3 lata oraz wpłata do 60 tyś zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony