Aktualności

Nieudane internetowe zakupy

Data publikacji 25.01.2024

Kolejne nieudane internetowe zakupy mieszkanki powiatu ostrowskiego, pomimo przelewu na rachunek bankowy nie otrzymała laptopa.

Mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła w komendzie oszustwo podczas internetowych zakupów. Kobieta przekazała, że jej 15-letni syn znalazł na portalu z ogłoszeniami ofertę sprzedaży laptopa apple macbook za prawie 3500zł. Po korespondencji ze sprzedawcą 45-latka postanowiła kupić laptopa, w tym celu dwoma przelewami na różne nr rachunków bankowych przekazała w/w kwotę pieniędzy. Niestety nie zagwarantowało to jej otrzymania laptopa, kontakt ze sprzedawcą urwał się a pieniądze "przepadły".

To typowy rodzaj internetowego oszustwa. Wyjątkowa oferta, atrakcyjna cenowo. Niestety potencjalni kupcy popełniają jeden podstawowy błąd zgadzają się na wpłacenie całej kwoty przed otrzymaniem produktu. W większości przypadków kończy się to zerwanym kontaktem ze sprzedawcą, przedmiot/sprzęt nie dociera pod wskazany adres a pieniądze nie wracają na konto kupującego.

W związku z tym ponownie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego o przemyślane i rozważne zakupy internetowe aby nie skończyły się "przykrą niespodzianką".

 

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony