Aktualności

Kontynuujemy spotkania z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych

Data publikacji 25.01.2024

Powoli kończy się drugi tydzień ferii zimowych dla uczniów powiatu ostrowskiego. Korzystamy z każdej okazji aby rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie zarówno w domu jak i poza nim.

Jeszcze tylko przez kilka dni będą odpoczywać uczniowie z powiatu ostrowskiego w ramach ferii zimowych. Na terenie miasta organizowane są m.in półkolonie zimowe dla dzieci które spędzają ten czas w domu. Korzystamy z każdej okazji aby spotkać się z dziećmi i rozmawiać o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw, bezpieczeństwie w ruchu drogowym pieszych a także w jakich sytuacjach używać nr alarmowego 112. W częsci spotkań uczestniczył też przewodnik z psem. Policjant - przewodnik opowiadał o służbie czworonogów w Policji oraz zaprezentował krótki pokaz umiejętności jego towarzysza.

W tym tygodniu odwiedziliśmy dzieci z półkolonii w MOSiR, przedszkolaków z placówki nr 3 przy ul. Armii Krajowej, oraz dzieci ze świetlicy miejskiej.Spotkania odbywają się w ramach "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" i "Bezpiecznych ferii 2024".

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony