Aktualności

Areszt dla 32-latka podejrzanego o zabójstwo 63-letniego ojca

Data publikacji 26.01.2024

Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali 32-latka podejrzanego o zabójstwo ojca. Miało do tego dojść prawdopodobnie w czasie wspólnego picia alkoholu. Decyzją ostrowskiego wymiaru sprawiedliwości mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywotnie więzienie.

We wtorek przed północą dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie od mężczyzny, że doszło między nim, a jego ojcem do kłótni prawdopodobnie w czasie picia alkoholu. Gdy na miejsce dojechali ostrowscy policjanci był tam nietrzeźwy 32-latek (2,6 promila alkoholu w organizmie) oraz leżący na podłodze 63-latek, nie dający oznak życia. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Lekarz stwierdził zgon 63-latka.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora. Zabezpieczyli m.in. ślady, które będą przydatne w ustaleniu przebiegu całego zdarzenia. Nietrzeźwy 32-latek został zatrzymany, a po badaniach lekarskich trafił do policyjnego aresztu.

W czwartek 32-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Prokurator zdecydował o wystąpieniu z wnioskiem do sądu o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci 3 miesięcznego aresztu. Jeszcze tego samego dnia sąd przychylił się do złożonego wniosku. Dziś mężczyzna zostanie przez policjantów odkonwojowany do zakładu karnego.

Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

asp. Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony